Anna Lutter ettevõtlusest ja õpetajaametist: meelepärasest hobist väljakutseterohke tööni | KARJÄÄRIMUDIJAD #3

Karjäärimudijad on inimesed, kes kujundavad oma teekonda sooviga teha seda, mida armastavad. Nad katsetavad, õnnestuvad, komistavad ja kukuvad, ning tõusevad taas. Nähes väljakutses avanevat võimalust, saab tööpäevast põnev teekond, mitte tüütu kohustus. Kolmandas episoodis on külas mitmel rindel hoogsalt tegutsev Anna Lutter, kes räägib lisaks ettevõtlusele ka õpetajaameti võludest ja valudest.

Praegu käsitööõpetajana ja ettevõtjana toimetav Anna alustas meisterdamist juba varakult. “Väiksena õmblesin nukkudele riideid ja tegin ka ise mööbliesemeid, mis olid valmistatud papist,”meenutas ta ja selgitas, et noorena tundis ta survet omada hobi, kuid siis ühel hetkel avastas, et õmblemine ja meisterdamine ongi see, mida talle teha meeldib.

Peale kooli järgis Anna oma lapsepõlveunistusi ning jätkas haridusteega käsitöö ning õpetaja erialal. “Töötasin mõnda aega õpetajana ja siis kui lapse sain, hakkasin talle ise riideid meisterdama. Jagasin seda ka oma sotsiaalmeedias ja ootamatult hakkasid tulema tellimused,” selgitas Anna, kuidas tema ettevõte hobist alguse sai.

Mitmel rindel tegutsev Anna tõdeb, et kui keegi küsib, mis tööd ta teeb, siis ütleb ta alati, et ta on õpetaja, sest see on lihtne ja arusaadav. “Osalesime perega eelmine aasta kogumispäeviku väljakutsel, kus kulutasime nädalas 50 eurot toidule. Kui Delfi kirjutas sellest artikli, et “disainer Anna Lutter kulutab nädalas 50 eurot toidule”, siis see sai mitmeid negatiivseid kommentaare. Kui aga Maaleht kirjutas, et “õpetaja Anna Lutter kulutab nädalas 50 eurot toidule”, siis sai see palju toetavaid kommentaare,” tõdes ta, kui palju on inimestel eelarvamusi.

Hobide, ettevõtete ja õpetajatöö kõrvalt on Anna kirjutanud ka kolm raamatut. “Esimese raamatu idee sündis täiesti ootamatult – mu sugulane palus mul värskelt ilmunud käsitööraamatut arvustada ja ma leidsin sealt palju, mida oleksin ise teisiti teinud. Sugulane ütles selle peale, et aga tee siis ja nii ma oma esimese raamatu koostasingi,” kirjeldas ta ja lisas, et valmis raamatut nägi ta ise esimest korda alles raamatupoes.

Kuidas Anna vana korteri 8000 euroga uueks tegi ning sellega Aasta Kodu tiitli võitis – kuula ja vaata täispikast podcastist!