Droonipiloot Henri Petrutis: omaehitatud drooniga Ott Tänaku vastu | KARJÄÄRIMUDIJAD #5

Karjäärimudijad on inimesed, kes kujundavad oma teekonda sooviga teha seda, mida armastavad. Nad katsetavad, õnnestuvad, komistavad ja kukuvad ning tõusevad taas. Nähes väljakutses avanevat võimalust, saab tööpäevast põnev teekond, mitte tüütu kohustus. Viiendas episoodis on külas droonipiloot Henri Petrutis, kes räägib ise droonide ehitamisest ning põnevatest väljakutsetest ja arengutest enda karjääriteel.

Lapsena hoopis tuletõrjujaametist unistanud Henri leidis tee videomaailma juurde läbi juhuse. “Gümnaasiumis saime kirjanduse tunnis raamatu analüüsi asemel filmida teosest hoopis video ja seda võimalust ma kasutasin. Nii ma avastasingi, et filmida ja monteerida on väga äge,” meenutab ta.

Henri tõdeb, et kõik oma oskused on ta ise interneti abiga omandanud. “Kui üldiselt lähevad lapsed koolist koju ja hakkavad arvutimänge mängima, siis mina läksin koju ja võtsin montaažiprogrammi lahti. Minu jaoks on arvuti olnud alati loomingulise töö tegemise vahend ja seetõttu ei saa ma videomängude mängimisest aru,” naljatleb ta.

“Ajal, mil ma videoga tegelema hakkasin, veel palju droone ei olnud, kuid nad hakkasid just tuntust koguma. Pean tunnistama, et alguses need ei meeldinud mulle üldse, sest droone kasutati alati väga sarnasteks ja igavateks metsakaadriteks. Seega mõtlesin, et mina ei hakka mitte kunagi drooni lennutama,” meenutab Henri ja lisab, et ta ei kujutanud ennast üldse droonipiloodina ette.

Ometi läks elu teisiti ning teenistus Kaitseväes muutis ta meelt. “Kaitseväes oli õhtuti aega ja seda sisustades sattusin video peale, kus oli drooniga filmitud sportlast ja see lõik mul kohe silmad särama. Tahtsin ka osata lennata puude vahel ja kitsastes kohtades. Nii tuli mul idee filmida drooniga ekstreemsporti.”

Drooniga sõitmine ei ole nii lihtne, et ostad tehnika ja hakkad lennutama. “Kõigepealt veetsin ma kuskil neli kuud simulaatoris, kus läbi arvuti saab harjutada drooniga sõitmist. Järgmisena võtsin ette nullist drooni ehitamise ja sain hakkama,” lisab Henri.

Droonilennutamisele spetsialiseerunud ettevõte Skycam on koht, kus Henri oma droonipiloodi karjääriteekonda alustas. “Saatsin oma video Skycami videokonkursile, mille ma võitsin ning sealt tuli mulle ka tööpakkumine,” räägib ta ja lisab, et tänu sellele võimalusele on ta saanud osa võtta väga põnevatest projektidest. Näiteks on Henri droonivõtteid teinud Nublu muusikavideo jaoks ning koos Ott Tänakuga droonirallit sõitnud.

Kuidas Henri Ott Tänakuga droonirallit sõitis ning mis juhtus Nublu muusikavideo võtete ajal? Kuula ja vaata podcastist!

Podcasti toob teieni Vitamin Well!

Oled järgmist karjäärisammu planeerimas?
www.karjäärileht.ee
www.praktikakohad.ee
www.esimenetookoht.ee