Vanemveebel Kristo Pals: ajateenistuse vältimisest kuni missioonini Aafrikas | KARJÄÄRIMUDIJAD #6

Karjäärimudijad on inimesed, kes kujundavad oma teekonda sooviga teha seda, mida armastavad. Nad katsetavad, õnnestuvad, komistavad ja kukuvad ning tõusevad taas. Nähes väljakutses avanevat võimalust, saab tööpäevast põnev teekond, mitte tüütu kohustus. Kuuendas episoodis on külas vanemveebel Kristo Pals, kes avab oma põnevat karjääriteed Kaitseväes ning räägib ohtlikust välismissioonist Aafrikas.

Ajateenistuses alustas Kristo pigem hilja, 22-aastaselt. “Kaitseväkke läksin sunnikorras, mitte ei koputanud nende uksele, et mind vastu võetaks. Teadsin, et kui postiljon tuleb, siis peab tema eest peitu minema,” naljatles ta ja lisas, et tol ajal maksis ta ajateenistusest kõrvalehoidmise eest 200 krooni trahvi.

Tuli aga välja, et Kristo eelarvamus ajateenistuse kohta oli ekslik ning nüüdseks on ta Kaitseväe karjäär kestnud juba rohkem kui 20 aastat. “Ajateenistuse lõppedes läks mul aasta aega enne, kui aru sain, et see, mida me seal tegime, oli mõtestatud ning kindla eesmärgiga. Avastasin, et Kaitsevägi on hea koht teha seda, mis sulle meeldib,” tõdeb ta ja lisab, et läks 1,5 aastat peale ajateenistust enne, kui ta süsteemi naases.

Nüüdseks riigikaitseõpetust eestvedav Kristo soovis peale gümnaasiumi lõppu minna õppima õpetajaks. “Tahtsin Tallinna Ülikooli õppima minna, küll aga ei võetud mind sinna sisse, sest pidin sisseastumiseksamitel analüüsima raamatut, mida ma lugenud ei olnud,” rääkis ta.

Tegevväelasena töötav Kristo tõdeb, et Kaitsevägi on kui mini Eesti. “Nimeta töökoht, mida Kaitseväes ei ole. Meil on oma haiglad, kokad, lennujaam, sõjaväepolitsei jne. Ainuke eripära on see, et osad kannavad laigulist vormi.”

Oma kogemust on Kristo täiendanud ka välismissiooniga Aafrikas. “ Mulle tundus, et ma ei ole õige sõdur, kui ma ei ole välismissioonil käinud. Mingil hetkel tundsin, et teen ainult kuiva trenni ja tegelikult tahaks päris elu ka näha ja nii ma läksingi Malisse sõdureid õpetama.”

Podcasti toob teieni Vitamin Well ja We Print!

Oled järgmist karjäärisammu planeerimas?
www.karjäärileht.ee
www.praktikakohad.ee
www.esimenetookoht.ee