Sander Rebane näitlejatööst: alasti laval – otseselt ja kaudselt | KARJÄÄRIMUDIJAD #1

Karjäärimudijad on inimesed, kes kujundavad oma teekonda sooviga teha seda, mida armastavad. Nad katsetavad, õnnestuvad, komistavad ja kukuvad, ning tõusevad taas. Nähes väljakutses avanevat võimalust, saab tööpäevast põnev teekond, mitte tüütu kohustus. Esimeses episoodis on külas näitleja ja multitalent Sander Rebane, kes avab oma põnevat karjäärilugu.

Gümnaasiumis hea müügimehena õpilasfirmas tegutsenud Sander leidis juhuse tahtel näitleja eriala. “Kooli ajal oli kuskil kuklas tunne, et ma petan ennast ja ei tee seda, mida tegelikult tegema peaksin. Nii otsustasin ühel päeval, et saadan avaldused erinevatesse projektidesse ja nii sattusin “Võta või Jäta” saatesse, tänu millele sain teada Viljandi näitlejaeriala olemasolust,” räägib Sander oma tee leidmisest.

“Ma ei teadnud teatrist midagi ning mind võeti kooli vastu riskigruppi,” tõdeb Sander, et esimene kooliaasta möödus keeruliselt. “Läksin sinna lihtsa eelarvamusega, kuid ühel hetkel sain aru, mis töö see tegelikult on,” lisas ta ja rõhutas, et palju tänu on ta võlgu oma õpetajale Kalju Komissarovile, kes nägi temas seda miskit.

Näitleja töö on Sandri teele toonud rohkelt eriilmelisi väljakutseid ning eneseületamisi. “Kinoteatris oli mul projekt, kus pidin alasti laval olema ja alguses oli see ikka keeruline. Ma ei olnud sellel päeval proovis ka, kui otsustati, et pean seda tegema,” meenutab ta ja lisab, et sellised väljakutsed on tegelikult head, sest sellistes olukordades toimub kõige suurem areng.