fbpx

Logi sisse

Sul pole veel kontot? Liitumine võtab vaid hetke!

Salasõna kadunud?

Registreeru

Algklassiõpetaja kui eeskuju ja suunanäitaja | NOOR ÕPETAJA 2020 / SIMONA SEPPI

Värskelt kooliteed alustanud laste jaoks on klassiõpetaja kõige tähtsam inimene. Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja ja Tallinna aasta noor õpetaja 2020 Simona Seppi tutvustas õpetajaametit lähemalt ning rääkis Karjääristuudios, miks ta otsustas sellise elukutse valida.

Simona tõdes, et õpetajaks saamisest ta tegelikult kunagi ei unistanud. “Mind on läbi elu suunatud klassiõpetajaks õppima. Seda tegid erinevad õpetajad ja ka minu pere,” selgitas ta ja lisas, et ise ta selle tee peale enne ülikooli eriala valimist ei mõelnud.

Ülikooli astumisel kandideeris Simona kolmele erinevale erialale ning sai ka kõikidesse sisse. Valiku tegemisel lähtus ta sellest, kas õpitav eriala suudab teda õnnelikuks teha. “Kui pidin ühe eriala valima, siis sellel eluhetkel tundsin, et pean valima ameti, mis tooks minu ellu iga päev rõõmu,” tõdes ta ja lisas, et ta ei ole pidanud oma valikut kahetsema.

Enda peamiseks rolliks õpetaja töös peab Simona suunanäitamist. “Olen lastele eeskuju, sest nad tegelikult peegeldavad palju meie käitumist. Arvan, et kui mina suudan neile head eeskuju pakkuda, siis kasvavad ka neist head inimesed,” rääkis ta.

Õpetaja roll on olla ka lapse maailmavaate kujundaja. Nii on Simona jaoks olulisel kohal koolivälised üritused ning õpilaste viimine linna kultuuriasutustesse. Näiteks külastatakse Tallinna parke, teatreid ja loomaaeda. Seda kõike selleks, et suunata laste maailmavaadet ja arendada läbi nende sõbralikku linnaruumi Tallinnas.