Mentorlus – talendi kiireim areng | STUUDIOS TIIU ALLIKVEE FONTESEST JA GUNNAR TOOMEMETS LEXUS EESTIST

Talendikogemuse labori 11. episood otsib vastust küsimusele, kas mentorlus on talendi jaoks kiireim areng? Mis see mentorlus on ning kuidas seda rakendada? Teema üle arutlevad Tiiu Allikvee Fontesest ja Gunnar Toomemets Lexus Eestist. Saadet juhib Teele Aija Fontesest.

Mentorlus on Eestis pigem uus teema. “15 aastat tagasi ei räägitudki mentorlusest. Aasta-aastalt edasi on teema üha rohkem esil nii organisatsioonides, meedias, avalikkuses. Keegi juhtidest ei tulnud siis selle peale, et hankida endale mentor,” kõneleb Tiiu.

Tiiu rõhutab, et tänasel päeval on mentorluse seis paranenud. “Tänapäeval keegi ei pea sind imelikuks kui ütled, et vajad mentorit! Nüüd on mentorlus tõusuteel – see on levinud haridussüsteemis ning uue valdkonnana on esile tulnud tervishoid,” täpsustab ta ja lisab, et mentorlus sobib erinevates valdkondades toimetavatele organisatsioonidele.

Tippjuhina teab Gunnar, et ootused juhile on ajaga suuresti muutunud. “Ootused juhile on kasvanud ja juht peab panustama enda arengusse. Individuaalne mentorlus on juhi arengu katalüsaator. Olen näinud positiivseid plahvatusi, mis sellest on tekkinud ja kuidas juht saab esiteks innustust ja teisalt võimet liikuda kiiremini edasi soovitud suunal,” sõnab Gunnar ja lisab, et tippjuht peab töötama majavälise mentoriga.

Kuidas erinevad mentorlus ja coaching? Kuula ja vaata täispikast podcastist.