fbpx

Logi sisse

Sul pole veel kontot? Liitumine võtab vaid hetke!

Salasõna kadunud?

Tööotsija

Stilisti/juuksuri ja parduri amet | TALENDISÕNA

Kes meist väiksena poleks unistanud juuksuri ametist… Tänases pidevas muutuses olevas töömaailmas tuleb kindlasti kasuks osata enda kätega päriselt midagi ära teha. Olgu see siis põhitööna või hobina, ükski amet mööda külge maha ei jookse. Karjääristuudio intervjuus avavad juuksuri ja parduri ameti olemust tänased talendid Rauno ja Keete.

Juuksuri töö hõlmab endas nii iluteenuste pakkumist kui ka suhtlemist, ehk suures joones klienditeenindust. Kui juuksuri kliendid on nii mehed ja naised, siis pardur pakub teenuseid vaid meestele – juukselõikus, habemekujundamine- ja ajamine. “Vanus ei mängi selle ameti puhul olulist rolli, küll aga enesekindelus, sest keegi ei taha ebakindlat pardurit habemenoaga oma kõrile”, toob naljatledes Rauno välja, et kellele amet sobida võiks. Keete nõustub, kuid lisab et olulised on ka käelised oskused, mida saab täna õppida erinevates kutse- ja erakoolides. Küll aga tõdeb ta, et väga palju õpitakse töötamise käigus ehk praktiseerides.

Keete soovitab kõikidel tulevastel juuksuritel juba praktika käigus suhtlemisele ja klienditeeninduse poolele keskenduda, sest see kannab väga suurt rolli juuksuri igapäevatöös.

Kui ka sinu mõtted liiguvad uue ameti omandamise suunas ja näeksid end töötamas just iluteeninduse valdkonnas, siis vaata lähemalt täispikkuses intervjuud tänaste talentidega.