fbpx

Logi sisse

Sul pole veel kontot? Liitumine võtab vaid hetke!

Salasõna kadunud?

Tööotsija

Juhiks kasvamise võlud ja väljakutsed | STUUDIOS KATRIIN JÜRISKA / BIOTHEKA JA IVAR RAAV / I.R. KONSULTATSIOONID

Talendikogemuse labori kaheksas saade kõneleb juhiks kasvamisest ning sellega kaasnevatest võludest ja väljakutsetest. Saadet juhib Fontesest Juta Palmeri ning teemat aitavad lahti mõtestada Ivar Raav I.R. Konsultatsioonidest ja Katriin Jüriska Biothekast.

Juhiks saades ei ole keegi päris valmis. Juhiks kasvatakse ning arenetakse eesmärgiga olla ametis edukas. Heaks juhiks püüdlemist peetakse oluliseks, sest tänapäevases organisatsioonis on see väärtuspakkumise üks osa. “Mulle meeldib lause “ära kunagi tolereeri halba juhtimist”, sest suure tõenäosusega teist inimest muuta ei saa ning seega tasub püsti tõusta ja ära minna,” räägib Ivar.

“Hea juhtimine on suhteline – mõnele meeldib juht, kes annab täpsed juhised ja ülesanded, teisele meeldib jällegi juhtimine, kus pannakse paika suuremad eesmärgid ning lastakse töötajal iseseisvalt nende poole püüelda,” kirjeldab Katriin ja lisab, et need on kaks täiesti erinevat juhtimisviisi ning neid ei saa kuidagi kõrvutada ja öelda, et üks on halb või teine hea.

Heaks juhiks jõudmiseni eelneb kasvamise teekond. “Minu jaoks toimus juhiks saamine väga loomulikult. Kindlasti valdas mind ärevus ja elevus eesoleva suhtes,” meenutab Ivar ja lisab, et alguses oli palju tegemist inimsuhete juhtimise ja suunamisega.

“Mina sain enne hoopis ettevõtjaks ja seega oli minu kogemus hoopis teistsugune. Võtsin ettevõtja rolli ja ühel hetkel hirmuga avastasin, et olen ka kellegi juht,” räägib Katriin ja selgitab, et oma juhi teekonna alguses oli tema mõtteviis liiga protsesside keskne ning ei näinud juhtimise inimeste poolt. “Seega oli minu rõõm kasvada juhiks läbi ettevõtmiste ja tiimide.”

Milliseid väljakutseid juht kasvamisprotsessis kohtab ning kuidas edukalt erinevate osapooltega usaldust luua? Kuula ja vaata täispikast podcastist.