fbpx

Logi sisse

Sul pole veel kontot? Liitumine võtab vaid hetke!

Salasõna kadunud?

Tööotsija

Tagasiside – kandidaadikogemuse kujundaja | STUUDIOS MARIA KÜTT / VÄLISMINISTEERIUM, PARE

Talendikogemuse labori seitsmenda osa teemaks on tagasiside kandidaadikogemuse kujundajana. Miks on tagasiside andmine oluline ning kuidas seda edukalt teha? Teema üle arutlevad Fontesest Kaire Laas ja Maria Kütt, kes on Välisministeeriumi personalijuht ja Eesti Personalijuhtimise Ühingu juhatuse esimees.

Maria usub, et tagasiside värbamisprotsessis on osa tööandja maine kujundamisest. “Võib ka mõelda nii, et kandidaat investeerib värbamisprotsessi päris palju aega ja oleks viisakas talle midagi siiski tagasi anda,” sõnab ta.

Tagasisidega tuleb Kairele mõttesse inglise keelne sõna feedback, mis otsetõlkes ütleb “toida tagasi”. “Just toitmise aspekt on see, mille peale mina olen mõelnud tagasiside terminit mõtestades. Tänasel tööturul on positiivse kandidaadikogemuse loomine võtmeteemaks – töötaja kogemus on meile kui kliendikogemus,” selgitab ta.

Kaire lisab, et tagasisidestamine on kandidaadikogemuse protsessis üks osa kolmest. “Esimene osa kandidaadikogemusest on läbipaistev protsess, teine professionaalsed värbajad ja kolmas aspekt on tagasiside,” lisab ta.

Millised on tagasiside andmise põhitõed ning kuidas teha seda edukalt? Vaata ja kuula täispikast podcastist.