fbpx

Logi sisse

Sul pole veel kontot? Liitumine võtab vaid hetke!

Salasõna kadunud?

Tööotsija

Laulja Taavi Immato: oma esimese palga eest ostsin kitarri | TÖÖVESTLUS SHANONIGA

Muusiku elu tundub pealtnäha glamuurne. Küll aga võib see arvamus olla ekslik. Oma esimesest töökohast, selle eest saadud palgast ja artisti elust räägivad bändi Shanoni solist Taavi Immato ja kitarrist Janek Harik.

Paljud noored on saanud oma esimese töökogemuse maal aiatöödes abiks olles ja nii ka bändi Shanoni liikmed. Taavi esimene töökoht oli maal muru niitmine. Janek tõdes samuti, et esimeseks töökohaks oli tal aiatööde tegemine – rohimine, heinatöö ja muu selline.

Esimene palk on noorele suur sündmus. Mida tegid esimese teenitud rahaga muusikud? “Mina ostsin oma esimese suurema palga eest ja pikema kogumise tulemusena kitarri, mis on mul siiamaani olemas,” rääkis Taavi. “Minu esimesed ostud olid kindlasti limonaad ja sai. Suurematest ostudest tuleb meelde jalgratas,” meenutas Janek.

Artisti elu on täis põnevus, kuid sinna mahub ka hulganisti pingeid. Kuidas saada kiire elutempo juures hakkama tööst tulenevate muredega? “Pingelised olukorrad tekivad üldiselt probleemidest, mis vajavad lahendamist. Ma usun, et aitab see, kui jagada probleem väiksemateks sammudeks ja hakata kuskilt otsast minema. Küll see mure peagi laheneb,” arvas Taavi.

Muusiku töö tundub glamuurne ja huvitav. Küll aga tõdevad mõlemad bändiliikmed, et see, mis on näha lavalt või muusikavideost, on vaid jäämäe tipp. “Tegelikult on meie töö palju mitmekülgsem. Suure osa ajast istume autos ja sõidame järgmisesse sihtpunkti. Mõnikord anname ka mitu kontserti päevas, mis omakorda tähendab palju liikumist ühest kohast teise,” selgitas Janek ja tõdes, et kuigi see võib nii paista, ei ole muusiku elu üks suur pidu.

Millise ameti oleks Taavi ja Janek valinud, kui nad poleks muusikud ning kas nad oleksid muusiku tööd nõus tegema ka ilma tasu saamata? Kuula ja vaata täispikast videost!