Teaduri amet | TALENDISÕNA

Teaduri tööpõld on lõputu, täis kordumatuid väljakutseid ja alati õpetlik. Kõige tipuks tuleb selles ametis kasuks, kui oskad vahel olla nagu üks tõeline kännuämblik ja naljahammas. Liisa ja Priit rääkisid Karjääristuudiole lähemalt, miks on just see nende unistuste amet ja kellele töö võiks hästi sobida!

Arheoloogia ettevalmistusega Priit ning merearheloogia õpingud lõpetanud Liisa on Meremuuseumis teadurid. “Meie töö juures on kaks poolt, üks on arheoloogi pool ja teine on muuseumi teaduri pool. Ühelt poolt teeme kõvasti uurimustööd, teiselt poolt üritame neid tulemusi muuseumis külastajatele võimalikult täpselt ja huvitavalt vahendada,” selgitas Liisa.

Arheoloogi tööpäev võib olla vahel rutiinselt rahulik, kuid teisalt täis põnevust. “Mõnikord juhtub, et peame mingile huvitavale leiule kiiresti reageerima. Samas leidub meie töös ka pikaaegset nokitsemist dokumentide ja esemete kallal,” kirjeldas tööpäeva Priit.

Liisa tõdes, et neil on tegelikult omavaheline termin “teaduri argipäev”, mis hõlmab nii seda rutiinset poolt, näiteks arvuti taga istumist, kuid samas võib teadur end järgmisel hetkel leida tunkedes juba uue arheloogilise leiuga tegelemas.

Merearheoloogiat tutvustades selgitasid, et nende töö hõlmab ka erinevate sadamate ja rannikute uurimist. Samuti uurivad nad siseveekogusid. Liisa selgitas ka, et kui üldiselt arvatakse, et veest leitakse vaid vrakke, siis tegelikult peitub seal veel palju huvitavat – näiteks vanad asulad või lennuki vrakid.

Mida põnevat veel teaduri igapäevatöös toimub? Vaata ja kuula videost!