fbpx

Logi sisse

Sul pole veel kontot? Liitumine võtab vaid hetke!

Salasõna kadunud?

Tööotsija

Särava äriidee teostamiseks taotle Ettevõtluse alustamise toetust | TÖÖTUKASSA

Ettevõtluse alustamise toetus (EVAT) on rahaline abi, mille eesmärk on motiveerida ja toetada ettevõtlusega alustamist – Sirle Rahu Töötukassa ettevõtlustoetuse osakonnast räägib lähemalt!

“Ettevõtlikusest on kasu igas valdkonnas. Ettevõtlik inimene lööb elus läbi ja saab anda panuse ühiskonda. Kui sul on tekkinud äriidee, millesse sa usud, see lahendab kellegi vajaduse ja usud selle edukusse, siis tasub mõelda, kuidas oma idee ellu viia,” kirjeldas Sirle ja tõdes, et selles saab abiks olla Töötukassa, kes toetab alustavaid ettevõtteid rahalise abiga.

Selleks, et toetust saada, pead olema vähemalt 18-aastane ja töötuna arvel. “Toetuse taotlemiseks peab sul olema eelnevalt omandatud majandusalane haridus või ettevõtlusega tegelemise kogemus. Kui neid ei ole, on võimalik abi taotleda ka ettevõtluskoolituse alusel,” selgitas Sirle ja täpsustas, et nendel koolitustel on võimalik osaleda Töötukassa kaudu.

Ettevõtluse alustamise toetust on saanud väga erinevate valdkondade esindajad. “Meie klientide hulgas on palju erinevaid spetsialiste. Oleme kohanud ka juhtumeid, kus pikaajalise töökogemusega töötaja teeb oma elus kannapöörde ja hakkab tegelema ettevõtlusega hoopis teises valdkonnas,” rääkis Sirle.