Haridus- ja Noorteamet on muuhulgas ka Eesti hariduse kompetentsikeskus. Personaalse hariduse edendajana töötakse välja õppimist ja õpetamist toetavaid uuenduslikke lahendusi. Korraldatakse eksameid, teste ja uuringuid ning vahendab eurotoetusi. Rajaleidja võrgustiku kaudu pakutakse tasuta haridustugiteenuseid (1. augustist 2020 võttis Innove ülesanded üle Haridus- ja Noorteamet). Rajaleidja psühholoogi ametit tutvustab Piret Varik.
“Rajaleidja psühholoogi vastuvõtule tulevad lapsed ja pered, kellel on väga erinevad mured,” tõdes Piret ja selgitas, et laste vanus varieerub 1,5 kuni täiskasvanu eani välja. Nii peab psühholoog olema loova suhtumisega ja suutma jooksvalt ennast kohandada vastavalt sellele, milline on laps nõustamisruumis, millist lähenemist ta vajab ning samal ajal tuleb tuge pakkuda ka lapsevanemale.
Piret lisab, et tema töö põhiülesandeks on teostada nõustamisi ja seda teeb ta kindla arvu nädalas. “Töö toimub peamiselt kabinetis, kus koostame oma dokumente ja kokkuvõtteid. Lisaks sellele teeme tööd ka koos erialaspetsialistidega,” lisas ta ja tõdes, et sagedasti viivad tööülesanded teda ka väljapoole oma tööruume.
“Meie ülesandeks on anda ka erapooletut nõu lapsevanematele, haridusasutuste õpetajatele ja tugispetsialistidele,” kirjeldas ta ja lisas, et nõu andmise eesmärgiks on toetada laste üldist ja hariduslikku arengut.
Mida veel peidab endas psühholoogi amet – vaata videost!