
JUHENDAMINE ja VÄLJAÕPE TÖÖKOHAL | vastab Tööinspektsiooni spetsialist
Tööinspektsiooni töökeskkonna spetsialist Piret Kaljula vastab levinumatele küsimustele seoses juhendamise ja väljaõppega töökohal.
Tööinspektsiooni töökeskkonna spetsialist Piret Kaljula vastab levinumatele küsimustele seoses juhendamise ja väljaõppega töökohal.
Tööinspektsiooni nõustamisjurist Sandra Kuus vastab levinumatele küsimustele seoses katseajaga.
Jõuluperiood toob endaga kaasa palju erinevaid küsimusi. Näiteks, kuidas toimib pühadeperioodil töötamine, tasu saamine ning millistel päevadel on tööpäev lühendatud. Selgitusi jagab Kaire Saarep Tööinspektsioonist.
Vanemapuhkust puudutavate küsimustega puutuvad kokku paljud täiskasvanud. Kes saab kasutada lapsehoolduspuhkust, millised on isapuhkuse tingimused ning kuidas saada vanemahüvitist? Enamlevinud küsimustele annab vastused Tööinspektsiooni nõustamisjurist Ene Olle.
Koondamine on üks võimalus, kuidas võib lõppeda töösuhe. Mis on koondamisteate taga ja millised on sel juhul töötaja õigused? Tööinspektsiooni nõustamisjurist Kaire Saarep annab vastuseid.
Töötamisega on pea alati seotud lepingud. Dokumentidega ja lepingutega seotud probleemide korral pöördutakse sageli ka Tööinspektsiooni poole. Millistes küsimustes nad saavad abiks olla? Vastuseid annab Tööinspektsiooni nõustamisjurist Alissa Jarova.
Kas kodus töötades kehtivad meile samad reeglid mis kontoris kohal olles? Kass jookseb üle laua ja ajab kohvitassi ümber – kas tegemist on tööõnnetusega ja kes vastutab tekkinud kahju eest? Piret Kaljula Tööinspektsiooni ennetusosakonnast räägib lähemalt!
Kes ja millistes küsimustes saab aga pöörduda Tööinspektsiooni poole? Stuudios on Tööinspektsiooni ennetusosakonna juht Kaire Saarep, kes tutvustab asutuse tööd lähemalt.
Iga uus algus on seotud lõputute küsimuste ja ebakindlusega, nii ka töömaailma sisenemine.
Mis on töökorralduse reeglid ning millist väärtust antud dokument kannab?